2009 / 4 Aralık

Nottingham Ziyareti Notları


 DSC00810

İngiltere Nottingham şehrini (Robin Hood’un şehri) 23-25 Kasım tarihleri arasında ziyaret ettim. Arnold Hill ve Dukeries School’u ziyaret etme fırsatı yakaladım. Bu ziyaret sırasında aldığım notları görebilirsiniz. Bu iki okulun teknoloji okulu olma özelliği olsada İngiltere’deki standart okullardan ikisi. Her iki okul da sanal öğrenme ortamları kullanıyor. Frog ve Fronter sanal öğrenme ortamları İngiltere’de çok popüler. Özellikle Frog görsel ve esnek yapısı ile benden artı puan aldı. Eportfolyo modülü de oldukça kullanışlı. Türkiye’de kullanılamaması için tek engel dil problemi. Arayüz’in Türkçe ye çevirilip çevirelemeyeceği konusunda iletişime geçtim. Şu an teklifimi değerlendiriyorlar.

Bu ziyaret sırasında ayrıca Nottingham Üniversitesi’inde An Annual Conference at University of Nottingham – Leap Ahead / “Developing skills for the upturn” konferasında katıldım.

Ayrıca Connexions Nottinghamshire ‘a ait Passportfolio Eportfolyo platformunu inceleme fırsatı yakaladım. 11-19 yaş grubu öğrenciler için hazırlanmış bu platform öğrencilerin kariyerlerini planlamaları yönünde destek veriyor. 6000’den fazla öğrencinin aktif olarak kullandığı platform dört farklı aşamayı içeriyor. “Knowing about yourself – knowing what’s available – what options do they have – making good choice” Türkiye’de benzer bir sistem yaratmak isteyenlere güzel bir örnek olabilir.

Comments are closed.

CONTACT ME

Address: Arnavutköy Mah., Kuruçeşme Cad. No:87, Arnavutköy/İstanbul

Phone: (0212) 359 2222

Email: burcuaybat {at} gmail {dot} com